Świąteczne Przedszkole

Przedstawiamy garść materiału z wydarzeń w Przedszkolu, w większości nawiązujących do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Konkurs plastyczny: "KARTKA ŚWIĄTECZNA"

W poniedziałek 17 grudnia został rozstrzygnięty rodzinny konkurs plastyczny "KARTKA ŚWIĄTECZNA". Jury jednogłośnie uznało, że wszyscy uczestnicy zasłużyli na I miejsce. Każdy, kto brał udział w konkursie otrzymał pamiątkowy dyplom, książeczkę z kolorowankami i łamigłówkami oraz słodkiego mikołaja.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

A. Jabłońska

Konkurs plastyczny: "Przedszkole przyszłości"

W ramach projektu "Budowa Gminnego Przedszkola w Rogowie" ogłoszony został konkurs plastyczny pt: "Przedszkole przyszłości". W konkursie wzięło udział 57 dzieci. Jury po długich naradach wybrało pierwsze trzy miejsca w dwóch kategoriach: przedszkole i szkoła podstawowa.
Oto zwycięzcy naszego konkursu:

kategoria przedszkola:

I miejsce zajął Marcin Kieszek z Gminnego Przedszkola w Rogowie
II miejsce zajęła Lena Madej z Przedszkola Miejskiego Nr 233 w Łodzi
III miejsce zajął Krzysztof Miśkiewicz z Oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej Wągrach

kategoria szkoły:

I miejsce zajął Wiktor Lenart ze Szkoły Podstawowej w Wągrach
II miejsce zajęła Patrycja Balcerak ze Szkoły Podstawowej w Rogowie
III miejsce zajęła Amelka Kazimierczak ze Szkoły Podstawowej w Rogowie

Zwycięzcy otrzymali gry edukacyjne i pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów .
Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienie i nagrodę w postaci książeczek.
Serdecznie dziękujemy dzieciom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie i tak liczny udział w naszym konkursie.

I. Felczak

Jasełka

17 grudnia grupa V przygotowała dla wszystkich pracowników przedszkola i swoich młodszych kolegów występy artystyczne z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Cała społeczność przedszkola obejrzała Jasełka, które wprowadziły w naszym przedszkolu nastrój świąteczny. Maluszki poznały historię narodzin Jezusa i wspólnie ze starszymi kolegami śpiewały kolędy.

P. Czajkowska

Spotkania Wigilijne

Od 17 grudnia w naszym przedszkolu rozpoczęły się spotkania wigilijne z rodzicami. W poniedziałek świąteczny nastrój zapanował w grupie V i IV, a we wtorek radosny nastrój zapanował w grupie I. Dzieci w odświętnych strojach składały sobie życzenia, dzieliły się opłatkiem, śpiewały kolędy. Dzięki rodzicom przedszkolaki zasiadły przy suto nakrytych stołach, nie zabrakło słodyczy, owoców, potraw wigilijnych za które bardzo dziękujemy. Podczas spotkań dzieci odwiedził św. Mikołaj, który wręczył prezenty dla grup. Następne spotkania odbywały się w środę i w czwartek. Boże Narodzenie to święta rodzinne, pełne ciepła, miłości, życzymy wszystkim, aby magia tych Świąt trwała przez cały rok.

D. Hermann, E. Kwiatkowska

Przedstawienie teatralne: „W zimowej szacie” i wizyta Świętego Mikołaja

20 grudnia odbyło się spotkanie choinkowe podczas którego, dzieci oglądały przedstawienie pt „W zimowej szacie” w wykonaniu aktorów Teatru Kanon z Krakowa. Było to opowiadanie o chłopcu Januszku, który był niegrzeczny, nie lubił się niczym dzielić, nie pomagał nikomu i nie miał żadnych przyjaciół. Leśne zwierzęta - zając Szarak i przyjazny wilk - miały dosyć takiego egoistycznego zachowania chłopca i postanowiły dać mu nauczkę. Chciały go wystraszyć. Od tej pory Janusz zmienił swoje zachowanie: częściej się uśmiechał, zaczął dokarmiać zwierzęta w lesie, był miły i uprzejmy dla wszystkich. Z bajki morał wypływa taki: bądź miły dla innych, a wszyscy będą cię lubili, dobro popłaca!
Po spektaklu nasze przedszkole odwiedził św. Mikołaj, który przywiózł dla naszych milusińskich prezenty. Po wręczeniu odbyła się sesja zdjęciowa, która utrwaliła miłe spotkanie z ulubieńcem dzieci.

I. Felczak, D. Hermann

Wyświetlono: 519

Drukuj Pobierz PDF

Podobne artykuły

Powrót do góry