Konkurs plastyczny "Baranki Wielkanocne"

 (link otworzy duże zdjęcie)

   Nasze przedszkole od lat kultywuje tradycję organizacji przedświątecznych rodzinnych konkursów plastycznych. Tym razem dzieci i rodzice wspólnie wykonywali baranki wielkanocne, które obecnie ozdabiają korytarz naszego Przedszkola a w Święta znajdą się na stołach w domach rodzinnych.
   Ten sposób współpracy wzmacnia więzy rodzinne, uczy współdziałania osoby dorosłej z dzieckiem, a przede wszystkim daje chwile radości dla dzieci, które mogą z rodzicami bawić się, tworzyć i pokazywać w pełni swoją kreatywność. Przy okazji wykonywania prac plastycznych dzieci uczą się od rodziców, dziadków zwyczajów świątecznych, poznają tradycje rodzinne związane z danymi świętami.
Nasze konkursy pokazują, że nie trzeba wydawać dużo pieniędzy, aby mieć piękne dekoracje, samodzielnie przygotowane są o wiele cenniejsze od tych zakupionych. W tym roku w konkursie wzięło udział 50 dzieci, prace były jak zwykle przepiękne. Jury miało trudność w wybraniu tej jednej jedynej , dlatego wszyscy uczestnicy zostali zwycięzcami. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, śmigusówki, słodkie zajączki oraz kolorowe magnesiki.
   Gratulujemy i serdecznie dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i pomoc w tworzeniu pięknych prac.

E. Kwiatkowska, I. Felczak

Opublikowano: 30 marca 2018 10:51

Kategoria: Przedszkole

Konkurs plastyczny "Baranki Wielkanocne"

Wyświetleń: 205

Urząd Gminy w Rogowie

Realizacja: IDcom-web.pl