Walentynki

   Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie jako święto miłości. Tego dnia wysyłamy sobie kartkę z wierszykiem, bądź wyznaniem miłosnym (tzw. walentynkę), albo też obdarowujemy się prezencikami. Walentynki (14lutego) jest to dzień, w którym możemy bez skrępowania podejść do upatrzonej od dawna sympatii i wręczyć jej liścik z miłosnym wyznaniem. Ten dzień skłania nas do okazania ukochanej osobie, tego co naprawdę czujemy, a na co dzień nie mamy czasu i sposobności, żeby to wyrazić. Początki walentynek sięgają średniowiecza, a wywodzą się z Anglii. Jego patron, czyli św. Walenty, był biskupem rzymskim, który miał moc uzdrawiania chorych. Tak przynajmniej mówi legenda. Walentynki szczególnie sprzyjają nieszczęśliwie lub niefortunnie zakochanym, którym brakuje odwagi lub nie potrafią wyznać swoich uczuć.
   W Polsce Walentynki obchodzone są zaledwie od kilku lat. Obchodzi je każdy, bez względu na to, ile ma lat i jakiej jest płci. Walentynkowe wyznanie można ukradkiem włożyć do kieszeni, wsunąć do skrzynki lub wysłać pocztą.
Nasze przedszkolaki też postanowiły uczcić ten dzień i dlatego zostały zaproszone do wspólnych zabaw integracyjnych. Dzieci poprzez udział w różnych zabawach tematycznych uczyły się wyrażania swoich emocji, uczuć. Poznawały znaczenie słów: miłość, szacunek, oddanie, przyjaźń. Serce jako symbol miłości towarzyszyło dzieciom podczas spotkania. Przedszkolaki tańczyły na gazecie wyciętej w kształcie serca. Każda grupa ozdabiała wg własnego uznania kontury ogromnego serca, które następnie zostało zawieszone w sali. Na zakończenie spotkania w miłej , życzliwej atmosferze dzieci wzięły udział w walentynkowej dyskotece.
   Naszym wspólnym życzeniem było, aby każdy powszedni dzień był przepełniony miłością, przyjaźnią, żeby Walentynki trwały cały rok.

P. Dziuda, E. Kwiatkowska

Opublikowano: 15 lutego 2018 13:30

Kategoria: Przedszkole

Zdjęcia:

Walentynki w Przedszkolu

Wyświetleń: 159

Urząd Gminy w Rogowie

Realizacja: IDcom-web.pl