Wycieczka do Łodzi

   W czwartek 18 stycznia 2018 r. nasze przedszkolaki odwiedziły Łódzki Dom Kultury w Łodzi w którym oglądały przedstawienie muzyczne przygotowane przez Teatr Muzyczny Duduś. Aktorzy zaprezentowali dzieciom piękną baśń muzyczną pt.„W tajemniczej krainie krasnali”. Dzięki specjalnej scenografii nasi mali widzowie znaleźli się w środku lasu, w którym mieszkały znane wszystkim postacie z bajek: misie, króliki, czarownice, smerfy.
   Skrzat Hałabała wpada w panikę „Nie ma bajek!” Troll Szczerbol ukradł wszystkie bajki. Tak zaczęła się baśń muzyczna. Dwa wesołe króliki – Białasek i Łaciatek wspólnie ze skrzatem Hałabałą i Krasnalami zaprosiły dzieci z widowni do napisania nowej bajki i do poznania leśnej tajemnicy.
   Wesołe piosenki i śmiech dzieci, rozbrzmiewał w sali przez cały czas trwania przedstawienia. Zabawa nie ograniczała się wyłącznie do obejrzenia baśni. Organizowane były konkursy z nagrodami. Okazało się, że Tajemnicza Kraina Krasnali to baśń edukacyjna zawierająca wątek ekologiczny oraz integracyjny, a głównym jej przesłaniem była walka dobra ze złem. Z pozoru negatywne postacie z baśni okazały się postaciami dobrymi.
   W ten oto sposób oprócz wspaniałej zabawy, dzieci otrzymały lekcję tolerancji, pokory i posłuszeństwa. Ciekawa gra aktorów i świateł, przyjazna scenografia oraz efekty specjalne sprawiły, że przedstawienie wzbudziło zachwyt na widowni. Niespodzianką było spotkanie z Św. Mikołajem, który losował nagrody rzeczowe dla uczestników przedstawienia. Każdy na pożegnanie otrzymał kolorowy balonik.

E. Kwiatkowska, P. Czajkowska

Opublikowano: 26 stycznia 2018 11:33

Kategoria: Przedszkole

Zdjęcia:

Wycieczka do Łodzi

Wyświetleń: 174

Urząd Gminy w Rogowie

Realizacja: IDcom-web.pl