Święta w Przedszkolu

 (link otworzy duże zdjęcie)

Uroczystości wigilijne

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu najpiękniejsze, najcieplejsze, rodzinne, pełne radości chwile. Każdy z nas pewnie chciałby, aby trwały choć troszkę dłużej. Pewnie dlatego już z początkiem grudnia czuć, słychać i widać świąteczne przygotowania do tego wyjątkowego spotkania Wigilijnego, które łączy i napełnia nasze serca niezwykłą radością, życzliwością. Efekt trzytygodniowych przygotowań można było podziwiać w dniach od 18 grudnia do 19 grudnia. Wtedy bowiem odbyły się rodzinne spotkania wigilijne, podczas których przedszkolaki zaprezentowały swoim rodzinom występy artystyczne związane z świętami. Ogromną niespodzianką dla dzieci była niespodziewana wizyta św. Mikołaja, który przyniósł do każdej grupy worek prezentów – zabawek. Dzieci z przejęciem recytowały Mikołajowi wierszyki, śpiewały piosenki, a na koniec wizyty zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie. Radosny świąteczny nastrój, który zawitał wraz z odwiedzinami Mikołaja był kontynuowany przy degustacji potraw wigilijnych jakie przygotowali rodzice. To było coś wspaniałego, gdy tyle osób na raz zasiadło wspólnie do stołu. Na wspólnych rozmowach, opowieściach, wspomnieniach z dzieciństwa, wymianach przepisami kulinarnymi oraz słuchaniu kolęd upływał miło i przyjemnie czas. Myślimy, że te chwile, na długo zostaną w naszej pamięci i będą dobrze wspominane.

Drodzy rodzice serdecznie Wam dziękujemy za pomoc w przygotowaniu tego wyjątkowego spotkania, a małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy, wczucie się w role, a przede wszystkim za umiejętność działania w grupie, dzięki czemu wspólnie stworzyły niesamowite występy.
Kultywowanie takich tradycji jest dla dzieci szczególnie ważne. Kiedyś zastąpią one nas – dorosłych w podtrzymywaniu takich tradycji, do których tak bardzo jesteśmy przywiązani i co stanowi dla nas niezaprzeczalną wartość. Atmosfera była prawdziwie rodzinna, a odświętne stroje wszystkich podkreślały rangę tego dnia.

I. Felczak, P. Czajkowska 

Rodzinny konkurs plastyczny „Bombka Noworoczna”

W piątek został rozstrzygnięty rodzinny konkurs plastyczny "BOMBKA NOWOROCZNA". W tym roku pobiliśmy rekord. W konkursie wzięło udział 60 dzieci. To więcej niż połowa naszej społeczności. Ponownie Jury miało ogromny problem z wybraniem najpiękniejszej, najbardziej oryginalnej pracy. Wszystkie są wspaniałe, kreatywność rodzin co roku nas zaskakuje (oczywiście bardzo pozytywnie). Gratulujemy uczestnikom cierpliwości, pomysłowości, kreatywności. Jury przyznało 60 pierwszych miejsc, bowiem każda bombka zasługuje na wyróżnienie. Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom i reklamówkę z prezentami.
Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wspólne poświęcenie czasu na przygotowanie bombek, które ozdabiają nasz korytarz.

A. Jabłońska

  Jasełka

 W piątek 15 grudnia w przedszkolu panował radosny, świąteczny nastrój. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali ważnego wydarzenia jakim było wystawienie Jasełek. Grupa V przygotowała piękne przedstawienie w którym opowiedziała historię narodzin Jezusa, a następnie zaprosiła wszystkich do wspólnego śpiewania kolęd. Na zakończenie spotkania dzieci oraz wszyscy pracownicy przedszkola podzielili się opłatkiem, składając życzenia świąteczne.

E. Zarębska

Opublikowano: 29 grudnia 2017 11:51

Kategoria: Przedszkole

Święta w Przedszkolu

Wyświetleń: 203

Urząd Gminy w Rogowie

Realizacja: IDcom-web.pl