Przedszkolne bale

Bal karnawałowy

  Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy w przedszkolu to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez dzieci od wielu tygodni. Bal przebierańców jest bardzo lubiany przez dzieci, dostarcza im wiele radości i pozytywnych przeżyć. Tak też było i tym razem, kiedy 10 lutego sala rekreacyjna przemieniła się w salę balową.
  Przedszkolaki od samego rana czekały na tę niezwykłą chwilę, aby w swoich strojach wkroczyć w świat bajek, magii i dobrej zabawy. Po włożeniu pięknych strojów trudno było rozpoznać naszych wychowanków. Na balu pojawiły się wróżki, księżniczki, królewny, clowny, pszczółki, biedronki, piraci, kowboje, spiderman, batman, rycerze i wiele innych postaci bajkowych i filmowych. Najwięcej było policjantów, którzy „ochraniali” nasz bal i czuwali nad jego bezpieczeństwem.
  Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w tańcach oraz licznych konkursach zręcznościowych, ruchowych oraz tanecznych.
  Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej i bajkowej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, a to było głównym celem tego balu.
  Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok. P.

Czajkowska, I. Felczak

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Walentynkowy bal przedszkolaka i pierwszaka

  Walentynki to dobry czas na rozmowę z przedszkolakami na temat uczuć i sposobów ich okazywania. Walentynki to również okazja do wspólnych zabaw i wesołego spędzania czasu. W tym roku do wspólnego świętowania zaprosiliśmy naszych kolegów ze szkoły. Odwiedziła nas klasa I b wraz z wychowawcą panią Beatą Szlawską.
  Zabawy rozpoczęliśmy od zapoznania się z krótką legendą o św. Walentym, od którego wszystko się zaczęło. Potem bawiliśmy się w kole, śpiewając "mam serduszko, wielkie serce...", tańczyliśmy na gazetowych serduszkach, składaliśmy serduszka z kolorowych puzzli, bawiliśmy się w matematycznego Kupidyna.
  Nie zabrakło słodkiego poczęstunku, który dodał nam energii przed drugą częścią zabaw - dyskotekowych "wygibasów".
14 lutego upłynął nam w przyjaznej i wesołej atmosferze. Uczniowie chętnie wrócili do przedszkolnych zabaw, w których brali czynny udział. Na zakończenie uczniowie i przedszkolaki wymienili się słodkimi prezentami mówiąc sobie DO ZOBACZENIA. Nie możemy doczekać się kolejnych wspólnych spotkań.

A. Jabłońska

Wyświetlono: 347

Drukuj Pobierz PDF

Podobne artykuły

Powrót do góry