Przedszkole

Planetarium

  14 listopada w sali rekreacyjnej powstała kopuła mobilnego Planetarium. Pan Radek z firmy Sfera Wiedzy - kreatywna edukacja, ponownie odwiedził nasze przedszkolaki, które zaprosił na niesamowitą podróż w najdalsze zakątki kosmosu. Dzieci wspólnie z bohaterami bajki Jasiem i Małgosią oraz ich Mamą zwiedziły układ słoneczny i zajrzały w niewidoczne z ziemi kosmiczne przestworza.
  Zajęcia w mobilnym planetarium to doskonały sposób na rozwój kreatywności i spostrzegawczości. Za pomocą barwnych opowieści, humorystycznych wierszyków skrywa się duży przekaz merytoryczny, pozwalający dzieciom odkrywać świat. Dzisiejsze spotkanie na długo pozostanie w pamięci.

I. Felczak, D. Hermann

------------------------------------------------------------------------------------------------

II Przegląd wierszy i pieśni patriotycznych

  Nasze przedszkole zostało zaproszone na II Przegląd wierszy i pieśni patriotycznych, którego organizatorem jest zaprzyjaźnione Przedszkole Miejskie Nr 233 w Łodzi. W tym roku reprezentowali nas Aleksander Sztajbert i Sara Bogdańska, którzy zaśpiewali piosenkę "Przybyli Ułani". Konkurencja była duża i Jury miało problem z przyznaniem I miejsca, dlatego jednogłośnie wszyscy uczestnicy otrzymali I miejsce. Każdy przedszkolak występujący podczas tej jakże doniosłej imprezy pokazał swoją postawą świadomość swojej przynależności narodowej.
  Gratulujemy występów i życzymy dalszych sukcesów scenicznych.

A.Jabłońska

-------------------------------------------------------------------------------------------------

I Pomoc - szkolenie

  15 listopada 2019 r. w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia dla przedszkolaków z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia poprowadziła pani Elżbieta Zarębska, która posiada odpowiednie kwalifikacje. Pani Ela opowiedziała przedszkolakom w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia np. skaleczenia, oparzenia, utraty przytomności, zatrucia, złamania czy krwotoku. Nauczyły się podstawowych numerów alarmowych oraz jak wezwać pomoc przez telefon. Duże wrażenie na dzieciach zrobił „fantom”, na którym dzieci uczyły się podstaw reanimacji.
  Spotkanie to miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych. Szkolenie nie zrobi z przedszkolaków profesjonalnych ratowników, ale nauczy dzieci radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia. Bardzo ważne jest wprowadzenie tematyki pierwszej pomocy i oswajanie z nią najmłodszych, bowiem kiedy dorosną, nie będą się bały udzielać pierwszej pomocy.
  Serdecznie dziękujemy Pani Eli za przeprowadzenie zajęć dla naszych przedszkolaków.

D. Hermann, I. Felczak

Wyświetlono: 324

Drukuj Pobierz PDF

Podobne artykuły

Powrót do góry