Wydarzenia z Przedszkola

Konkurs recytatorki

  Zgodnie z wieloletnią tradycją 24 października w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorki "Wiersze na wesoło", do którego zaprosiliśmy dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli i szkół. Podczas konkursu na scenie wystąpiły dzieci z: Gminnego Przedszkola w Rogowie, Przedszkola z Olszy, Szkoły Podstawowej w Przyłęku Dużym, Przedszkola Miejskiego nr 233 w Łodzi, Przedszkola nr 2 w Koluszkach, Gminnego Przedszkola przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Jeżowie, Przedszkola nr 1 w Brzezinach i Przedszkola nr 3 w Brzezinach. Dzieci zaprezentowały m.in. wiersze Danuty Wawiłow czy Jana Brzechwy :)

P. Dziuda-Kawczyńska, P. Czajkowska

-------------------------------------------------------------------------------------------------

”Laboratorium małego chemika”

  06.11.2019 r. odbyły się w naszym przedszkolu zajęcia: ”Laboratorium małego chemika”. Nauka poprzez zabawę to najlepszy sposób by zachęcić dzieci do pogłębiania wiedzy z zakresu nauk ścisłych. Podczas takich zajęć dzieci uczą się zrozumieć otaczający ich świat. Twórcza praca podczas eksperymentów rozbudza w dzieciach wyobraźnię.
  Tym razem nasze przedszkolaki poznały eksperymenty z wykorzystaniem mleka, kolorowych cukierków, płynu do naczyń, zobaczyły jak wypływa lawa z wulkanu. Dzieci lubią podziwiać to co nowe i zadziwiające i właśnie dzisiaj widać było u nich ogromne skupienie i zainteresowanie podczas wspólnych zabaw.

P. Czajkowska, I. Felczak

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Święto Niepodległości

  11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.
W tym roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy 101 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień.
  Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzieci z najstarszych grup zaprezentowały uroczystą inscenizację z okazji Święta naszej Ojczyzny. Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny.
  Na naszą uroczystość przybył także Ułan, w tej roli p. Cezary Sitkiewicz, który opowiedział przedszkolakom o historycznych momentach odzyskania Niepodległości. P. Czarek zaprezentował strój Ułana i opowiedział o półkach ułańskich, w których służyli nasi pradziadkowie i dziadkowie. To była żywa lekcja historii.

I. Felczak, A. Jabłońska

-------------------------------------------------------------------------------------------------

"Rekord dla Niepodległej"

  8 listopada 2019 r. nasze przedszkole wzięło udział w biciu "Rekordu dla Niepodległej". Dzieci ze wszystkich grup wraz z wszystkimi pracownikami przedszkola dokładnie o godzinie 11:11 wspólnie odśpiewali pieśń Mazurka Dąbrowskiego przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski i czcząc 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.
  Z pewnością ta uroczysta chwila zapadnie wszystkim głęboko w pamięci.

I. Felczak


Wyświetlono: 340

Drukuj Pobierz PDF

Podobne artykuły

Powrót do góry