Z życia Przedszkola

Bal Jesieni

  W czwartek 10.X.2019 r. w Przedszkolu odbył się Bal Jesienny. W naszej pięknej kolorowej sali pojawiły się jesienne dekoracje, które odzwierciedlały tematykę spotkania. W strojach przedszkolaków przeważały jesienne barwy. Dzieci miały na głowach piękne korony z liści i owoców jarzębiny. Gdzieniegdzie pojawiały się grzybki, ptaszki, wilki, zajączki i inne leśne zwierzątka. W sali rozchodził się zapach jesiennych owoców, warzyw i roślin. To wszystko przygotowane było dla Gościa - Pani Jesieni, którą dzieci powitały gromkimi brawami. Okazało się, że Pani Jesień przygotowała dla przedszkolaków moc atrakcji. Były więc zagadki dla poszczególnych grup, a za prawidłową odpowiedź maluchy nagradzane były słodkimi ”grzybkami”. Pani Jesień zadbała także o edukację matematyczną. Jednym z zadań było jak najszybsze zebranie liści i przeliczenie ich. Przedszkolaki odnajdywały także ukryte przez Panią Jesień dary jesieni m.in. kasztany, szyszki, jabłka z których każda grupa musiała zrobić zbiór w kolorowych szarfach. Dużo radości sprawiła dzieciom konkurencja przeznaczona dla nauczycielek. Ich zadaniem było obranie jabłka na czas, ale tak aby otrzymać jak najdłuższą skórkę. Maluchy z zamkniętymi oczami rozpoznawały nazwy warzyw i owoców za pomocą zmysłu smaku. Oj działo się działo dzisiaj w Przedszkolu. Przed głównym balem – dyskoteką jesienną, wszystkie grupy z gracją zaprezentowały na scenie swoje stroje. Na zakończenie Balu Pani Jesień zaprosiła dzieci do tańca przy muzyce. Po szalonej zabawie, podczas odpoczynku dzieci obejrzały prezentację związaną tematycznie z Świętem Drzewa. Podczas pokazu przypomniały sobie zasady jakie obowiązują w lesie. Zrozumiały, że drzewa są naszymi płucami i nie wolno ich wycinać, bo oczyszczają powietrze. Pogoda nam nie sprzyjała więc nie odbyło się tradycyjne sadzenie drzew w ogrodzie. Ale dzieci obiecały Pani Jesieni, że jeszcze w tym roku na terenie naszego pięknego dużego ogrodu zasadzą drzewka o które będą dbały.

A. Jabłońska, E. Kwiatkowska

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Pasowanie na Przedskolaka

  17 października 2019 r. odbyło się w naszym Przedszkolu Pasowanie na Przedszkolaka. Celem uroczystości było przyjęcie do grona przedszkolaków nowo przybyłych dzieci. Uroczystość odbyła się w obecności pani Dyrektor, grona pedagogicznego, a także rodziców i zaproszonych gości. Był to szczególny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola. Był to również ich pierwszy w życiu publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością.
  Po części artystycznej na scenę wkroczył zaprzyjaźnionym Magik Damatus, który przygotował dla naszych przedszkolaków pokazy iluzjonistyczne. Były znikające banknoty, łączące się metalowe koła, znikające kolory kółeczek, rozmnażające się piankowe kuleczki i wiele innych magicznych atrakcji. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie dzieci. Wszystkie dzieci po każdym przeczytanym przez Damatusa zdaniu, powtarzały słowa: "przyrzekamy”. A przyznać trzeba, iż tym słowem, wiele obiecały. Otóż: będą zawsze grzeczne, ze smakiem będą zjadały wszystkie posiłki w Przedszkolu, będą miłe i koleżeńskie wobec rówieśników i godnie będą reprezentowały swoje Przedszkole.
  Po złożeniu przyrzeczenia przez dzieci nadszedł czas na „ceremonię” pasowania. Pani Dyrektor przez dotknięcie ramienia dziecka ołówkiem i wypowiedzenie słów: "Pasuję Cię na Przedszkolaka” pasowała wszystkie dzieci. Na pamiątkę tego pięknego wydarzenia każde dziecko otrzymało kolorową piłkę i bańki mydlane. Pasowanie na przedszkolaka to uroczystość, która na stałe zagościła w kalendarzu imprez przedszkolnych, zawsze wzrusza rodziców i cieszy dzieci.

I. Felczak, P. Czajkowska

Wyświetlono: 346

Drukuj Pobierz PDF

Podobne artykuły

Powrót do góry