Zagraniczni goście w Przedszkolu

  8 października pod opieką dyrektora PM nr 206 w Łodzi p. Agnieszki Kucharskiej nasze przedszkole odwiedzili nauczyciele z Turcji, Łotwy, Włoch, Rumuni i Węgier. Grupa jest uczestnikiem projektu Travelling project – a Journey to Future Competences, czyli Podróżujące projekty - podróż do kompetencji przyszłości. To projekt w ramach współpracy szkół programu Erasmus + akcji KA2, którego organizacją wnioskującą jest Przedszkole Miejskie Nr 206 z Oddziałami Integracyjnymi w Łodzi.
  Wizytę w Rogowie nauczyciele rozpoczęli od spaceru po Rogowskim Arboretum, bowiem hasłem przewodnim wizyty było: NATURE LOVING KIDS. Następnie nauczyciele zwiedzili nowoczesny budynek Gminnego Przedszkola w Rogowie, a także obejrzeli występ artystyczny w wykonaniu naszych przedszkolaków. Goście byli pod wrażeniem umiejętności naszych dzieci.
  W drugiej części spotkania odbyła się krótka konferencja podczas której, nauczycielki przedszkola p. M. Gradowska, P. Dziuda-Kawczyńska i P. Czajkowska przedstawiły prezentację multimedialną ukazującą różnego rodzaju działania edukacyjne prowadzone w naszym przedszkolu, mające na celu rozwijanie u dzieci zainteresowań przyrodniczych.
  Na zakończenie spotkania uczestnicy projektu wręczyli dzieciom drobne upominki w postaci gier edukacyjnych i słodyczy.

I. Felczak

Wyświetlono: 380

Drukuj Pobierz PDF

Podobne artykuły

Powrót do góry