Koncert zorganizowany w ramach promocji projektu pn.: „Budowa budynku administracyjnego w Rogowie"

Dla osób kochających muzykę nie ma znaczenia pogoda czy pora roku, i chociaż latem przyjemniejsze są koncert na świeżym powietrzu, to jednak przytulna sala w bibliotece również potrafi oderwać mieszkańców Gminy Rogów od ogródków i przetworów.

26 lipca w bibliotece w Rogowie po raz kolejny odbył się koncert. Tym razem widzowie mieli możliwość posłuchać najbardziej znanych przebojów muzyki filmowej w wykonaniu zespołu Mono Project. Jest to zespół, który występował w  lubianym programie telewizyjnym The Voice of Poland. Uczestnicy koncertu usłyszeli między innymi piosenki z filmów „Śniadnie u Tiffaniego”, „Uwierz w ducha”, czy „Dirty Dancing”. 

Jednak koncert nie był jedyną atrakcją tego wieczoru. W ramach tego wieczoru przewidziany był również pokaz animowanego filmu krótkometrażowego „Roadkill”, który w całości powstał w Rogowie. Twórca filmu, Leszek Mozga, obecnie mieszkający w Londynie przyjechał do Rogowa, gdzie przy udziale całej swojej rodziny stworzył film lalkowy tworzony metodą po klatkową. Choć była to animacja robiona w ramach pracy dyplomowej na studia, film dostał się na wiele międzynarodowych festiwali filmowych, m.in. Cannes, Bafta czy Galway (z czego na ostatnim z nich został nagrodzony nagrodę).

Wieczór rozpoczął się właśnie od pokazu filmu i krótkiej prezentacji  dotyczącej sposobu jego powstawania, a po krótkiej przerwie kawowej rozpoczął się koncert. Widzowie byli zachwyceni występem utalentowanych muzyków, którzy bawili swoimi opowieściami, a wzruszali piosenkami. Występ doczekał się owacji na stojąco co poskutkowało wspaniałym występem na bis.

Można by pomyśleć, że w okresie urlopowym w małej miejscowości trudno jest zgromadzić chętnych do wysłuchania koncertu, ale nic bardziej mylnego: dobra muzyka zawsze może liczyć na widownię, bez względu na porę roku.

Koncert został zorganizowany w ramach promocji projektu pn.: „Budowa budynku administracyjnego w Rogowie", współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa IV Gospodarka Niskoemisyjna, Działanie IV.3 Ochrona powietrza, Poddziałanie IV.3.1 Ochrona powietrza – ZIT

logotypy_akcja_aktywizacja_92e4e4fe95.jpg

Wyświetlono: 521

Drukuj Pobierz PDF

Podobne artykuły

Powrót do góry