Z życia przedszkola

Ogród Sztuk

16 maja dzieci z grupy IV w ramach XVIII Festiwalu Sztuki Małego Dziecka uczestniczyły w plenerowych zmaganiach młodych twórców. Ogród Sztuk to forma jarmarku, na którym 300 dzieci jednocześnie uczestniczy w różnorodnych warsztatach, aktywnie tworząc dzieła, znajdując wspólny wymiar kilku dziedzin twórczości, realizując działania profilaktyczne. Wędrując przez Ogród Sztuk przedszkolaki wzięły udział w przygodach organizowanych w ramach projektu „ŚwiAt” (15 stacji).

 

M. Gradowska

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Festyn Rodzinny

Festyn Rodzinny jest uroczystością, która na stałe wpisała się w kalendarium naszego przedszkola. W tym roku świętowaliśmy w wyjątkowy sposób, bowiem naszych rodziców gościliśmy w nowym budynku przedszkola. Ogromna, kolorowa sala rekreacyjna pomieściła wszystkich zaproszonych gości. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor, która złożyła Rodzicom życzenia z okazji Ich święta a następnie zaprosiła wszystkich na występy artystyczne dzieci. Maluszki zaprezentowały piosenki przedszkolne, średniaki przedstawiły dynamiczny taniec sportowy. 5,6 latki na scenie tańczyły z pomponami, a najstarsza grupa wystawiła bajkę o żabach. Po występach dzieci wręczyły swoim rodzicom kwiatki i zaprosiły do wspólnej zabawy, którą poprowadziły dwie animatorki z firmy Kam-An. Było malowanie twarzy, zabawy integracyjne, korowody taneczne, pokaz baniek mydlanych. Dużą niespodzianką była wata cukrowa, którą ufundowała mama naszego przedszkolaka p. Agnieszka Pokora.
Na zakończenie przedszkolaki odwiedziły dwie ulubione postacie bajkowe: Myszka Micky i Kubuś Puchatek, które zaprosiły dzieci do wspólnej zabawy. Oj działo się działo, było głośno, radośnie, słodko i bardzo kolorowo.
Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce Pokorze za zorganizowanie stoiska z watą cukrową.
Gorąco dziękujemy Rodzicom, którzy przygotowali słodkości, owoce i napoje.
Dziękujemy wszystkim za wspaniałą atmosferę i wspólnie spędzony czas.

M. Gradowska, A. Jabłońska

Wyświetlono: 398

Drukuj Pobierz PDF

Podobne artykuły

Powrót do góry