Z życia Przedszkola


Zamieszcamy materiał z ostatnich ważnych wydarzeń z naszego Przedszkola: Wizyty przedszkolaków w strażnicy OSP oraz relacji z XVII edycji Festiwalu Piosenki Przedszkolnej.

Wizyta w OSP w Rogowie

10 maja 2019 r. w Rogowie rozbrzmiały syreny Straży Pożarnej, ale nie z powodu (na szczęście ) pożaru. To było powitanie przedszkolaków, które 10 maja 2019 r. odwiedziły swoich sąsiadów, czyli Ochotniczą Straż Pożarną w Rogowie z okazji Święta Strażaka, które obchodzone jest 4 maja. Maluchy zwiedziły remizę strażacką. Poznały procedury jakie obowiązują strażaków podczas alarmu w OSP. Dzieci wzięły udział w pokazie umundurowania oraz narzędzi i urządzeń wykorzystywanych w pracy strażaków. Jednak największą atrakcją była możliwość zwiedzenia kabiny wozu bojowego. Maluchy zadowolone były także z możliwości przymierzenia prawdziwego hełmu. W trakcie spotkania obejrzały zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przypomniały sobie najważniejsze numery alarmowe. Wycieczka na długo pozostanie w pamięci.
Na zakończenie wizyty wręczone zostały Strażakom pamiątkowe dyplomy – podziękowania, a cała społeczność przedszkolna złożyła wszystkim Panom Strażakom najserdeczniejsze życzenia z okazji Ich Święta.

E. Kwiatkowska

-------------------------------------------------------------------------------------------------

XVII Festiwal Piosenki Przedszkolnej - WIOSNA RADOSNA 2019

15 maja grupa V reprezentowała nasze przedszkole na XVII Festiwalu Piosenki Przedszkolnej- WIOSNA RADOSNA 2019 - zorganizowanym przez Przedszkole Nr 2 w Koluszkach. Przedszkolaki zaśpiewały piosenkę "Wesoła wiosna" oraz zaprezentowały taniec "Flower dance". Mamy nadzieję, że piosenki o wiośnie przywołają ją na stałe i od dzisiaj zmieni się aura, która od kilku dni nas nie rozpieszcza. Jury po wysłuchaniu małych artystów jednogłośnie podjęło decyzję o przyznaniu wszystkim I miejsca.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów scenicznych.

P. Czajkowska

Wyświetlono: 452

Drukuj Pobierz PDF

Podobne artykuły

Powrót do góry