Pierwszy dzień w nowym przedszkolu

4 marca był pierwszym dniem, normalnych zajęć w nowym budynku gminnego Przedszkola w Rogowie. Dzieci po raz pierwszy mogły, na spokojnie, zapoznać się ze swoim „drugim domem”. Dzięki temu, że nowe przedszkole jest tak duże, wszystkie dzieci znów mogą być razem i po 10 latach gościny w budynku Szkoły Podstawowej, grupa z najstarszym rocznikiem, mogła wrócić do siebie.
Każde dziecko, które przekraczało rano próg przedszkola, było witane przez Myszkę Miki. Zarówno Pani Dyrektor, nauczycielki, jak i władze Gminy, zgodnie chcieli, aby pierwszy dzień był naprawdę wyjątkowy i zapamiętany na długo. W związku z tym został zorganizowany dla dzieci: mini koncert, pokazy naukowe oraz zabawy z animatorami.
Na dobry początek wystąpił zespół Cztery Pory Muzyki, przedszkolaki nie tylko słuchały piosenek, ale włączały się do wspólnego śpiewania.
Pokazy naukowe odnosiły się, w głównej mierze, do zagadnień związanych z ekologią i ochroną środowiska naturalnego. Oprócz możliwości oglądania ciekawych eksperymentów, dzieci mogły brać w nich udział. Prawie wszystkie zgłaszały chęć asystowania w widowiskowych doświadczeniach.
Na koniec panie animatorki zaprosiły maluchy do wesołych zabaw i gier przy muzyce. Wiele dzieci z radością przyjęło możliwość ozdobnego malowania twarzy. Przy tak intensywnej zabawie, nie mogło zabraknąć pysznego poczęstunku przygotowanego specjalnie dla naszych milusińskich.

Wyświetlono: 401

Drukuj Pobierz PDF

Podobne artykuły

Powrót do góry