Otwarcie Przedszkola

W dniu 28 lutego odbyło się uroczyste otwarcie nowego budynku Gminnego Przedszkola w Rogowie. Zostało ono zbudowane z wykorzystaniem, wciąż nowej w Polsce, technologii pasywnej. Oznacza to, że budynek zużywa niewielkie ilości energii. Wydarzenie to odbywało się, jako konferencja, na którą zaproszonych zostało wielu znamienitych gości. Wśród przybyłych byli m. in.: poseł na Sejm R.P. - Waldemar Buda, Wicemarszałek Województwa Łódzkiego – Grzegorz Wojciechowski, Starosta Brzeziński - Renata Kobiera. Obecni byli również liczni przedstawiciele ościennych i zaprzyjaźnionych jednostek samorządowych, kierownicy instytucji wojewódzkich, powiatowych i gminnych. List przesłała minister, rzecznik prasowy Rady Ministrów R.P i poseł na Sejm R.P – Joanna Kopcińska. Wydarzenie było utrwalane przez telewizję i radio. Oczywiście nie zabrakło również wszystkich osób ściśle związanych z projektem budowy i uczestniczących w jego procesie na poszczególnych etapach. Od powstania PFU i projektu do wykonawstwa i nadzoru.
Zasadniczą część wydarzenia stanowił program artystyczny przygotowany i przedstawiony przez panie nauczycielki i przedszkolaków ze wszystkich grup. Swój udział miały także dzieci ze Szkoły Podstawowej, niedawni absolwenci Przedszkola. Wszystkie maluchy z ogromnym zaangażowaniem i zapałem brały udział w poszczególnych punktach programu. Ich śpiew i taniec idealnie oddawał emocje i radość z powodu przeprowadzki do nowej siedziby.
Zaproszeni goście chętnie zabierali głos gratulując Wójtowi Gminy realizacji ambitnego, projektu w postaci budowy nowoczesnego obiektu. Jednocześnie życzyli dzieciom, Pani Dyrektor i całej kadrze, radości i satysfakcji z powodu pracy w długo wyczekiwanym nowym przedszkolu. Przekazywali także podarunki w postaci zabawek i pomocy naukowych.
Pani dyrektor oraz przedstawiciele rady rodziców dziękowali gościom, wyrażając wdzięczność wszystkim osobom zaangażowanym w powstanie przedszkola. Pan Wójt uhonorował te osoby w szczególny, symboliczny sposób, wręczając im przygotowane specjalnie na tę okazję wykonane ręcznie, papierowe kwiaty.
Oczywiście nie mogło zabraknąć tortu, którym częstowano każdego uczestnika tego pamiętnego wydarzenia.
Jednak to nie był jeszcze koniec, ponieważ do godziny 19 mieszkańcy gminy przychodzili, zwiedzać przedszkole w ramach tzw. dnia otwartego. Pan Wójt osobiście zapoznawał przybywających w grupach mieszkańców, z założeniami budownictwa pasywnego. Przedstawiał im jego istotę i korzyści zarówno ekonomiczne jak i ekologiczne. Następnie oprowadzał ich po całym obiekcie odpowiadając na wiele pytań. W związku z tym, że był to tzw. „tłusty czwartek” każdy, kto tego dnia zdecydował się na zapoznanie z nowym przedszkolem był poczęstowany znakomitym pączkiem.

stopka.png

Wyświetlono: 479

Drukuj Pobierz PDF

Podobne artykuły

Powrót do góry