Wydarzenia z Przedszkola

Zamieszczamy informacje o wydarzeniach z Przedszkola, są to: "Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia" i "Festiwal Pieśni i Piosenki Żołnierskiej".

"Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia"

27 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ulubionego przyjaciela „Pluszowego Misia”, który towarzyszył im przez cały dzień. Głównym celem popularyzacji tego święta była chęć przypomnienia najważniejszych wartości, jakimi są przyjaźń, miłość i ciepło, z którymi łączy się właśnie Pluszowy Miś. To także okazja, aby przybliżyć maluchom literaturę, której bohaterami są misie.
Przedszkolaki na początku wysłuchały krótkiej historii powstania tego święta, następnie wspólnie ze swoimi maskotkami wesoło bawiły się przy muzyce. Odbyły się także konkursy m.in. zbieranie misiowych przysmaków w zimowych rękawiczkach oraz rozwiązywały misiowy quiz.
Na zakończenie spotkania wszyscy obejrzeli bajkę o słynnym Misiu Uszatku i w swoich salach kolorowały obrazek przedstawiający misia.

D. Hermann


"Festiwal Pieśni i Piosenki Żołnierskiej"

Nasze przedszkole wzięło udział w Festiwalu Pieśni i Piosenki Żołnierskiej pod hasłem: " I poszli, (....), jak zawsze za honor się bić". Festiwal odbył się w ramach obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości. Organizatorem było Stowarzyszenie INNI działające przy Zespole Szkół Specjalnych w Brzezinach. Celem konkursu było m.in. kultywowanie i rozpowszechnianie bogatej tradycji polskich pieśni i piosenek żołnierskich, wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej i kulturowej, budzenie poczucia dumy z faktu bycia Polakiem. Upowszechnianie i promowanie takich wartości jak honor, wolność, bohaterstwo, przyjaźń, męstwo.
Na scenie zaprezentowało się 16 zespołów z przedszkoli i szkół podstawowych. Naszą placówkę reprezentowały dzieci z grupy IV: Natalia Kaźmierczak, Liliana Fijałkowska oraz Ksawery Górski. Przedszkolaki zaśpiewały piosenkę: Szara Piechota.
W przerwie między występami uczestnicy zostali zaproszeni przez organizatorów na wojskowy poczęstunek czyli gorącą kiełbasę. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i prezenty.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Z. Krychniak, M. Gradowska

Wyświetlono: 375

Drukuj Pobierz PDF

Podobne artykuły

Powrót do góry