Święto Niepodległości w Przedszkolu

Konkurs z okazji 100 lecia Odzyskania Niepodległości w Przedszkolu

W Przedszkolu zorganizowany został rodzinny konkurs plastyczny pt.: Symbole narodowe. Konkurs jest jednym z wielu działań edukacyjnych zaplanowanych do końca tego roku, które tematycznie związane są z obchodami 100 lecia ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ. Dzieci systematycznie biorą udział w zajęciach podczas których kształtowana i rozwijana jest postawa patriotyczna. Przedszkolaki podczas zabaw poznają historię swojej Ojczyzny i dużej i małej. Identyfikują się z symbolami narodowymi, poznają historie swoich rodzin. Poznają piękno krajobrazu, wagę tradycji i dziedzictwa kulturowego. Udział w naszym konkursie pokazał jak dzieci (we współpracy z rodzicami) widzą symbole narodowe. Nasza wystawa konkursowych prac, to jedna z piękniejszych dekoracji z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas uroczystej gali 14 listopada 2018 r.

M. Gradowska, I. Felczak

„Sto lat radości z Niepodległości”

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 14 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości pt: „Sto lat radości z Niepodległości”. Rozpoczynając uroczystość wszyscy odśpiewali Hymn, a następnie przedszkolaki z grupy IV przedstawiły inscenizację słowno-muzyczną podczas której recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki („Mój dom jest biało-czerwony”, „Mała orkiestra”, „Jestem Polką, jestem Polakiem”). Po występach wszyscy uczestnicy obejrzeli multimedialny pokaz bajki edukacyjnej „Niepodległość”. Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście. Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.
Na zakończenie spotkania został rozstrzygnięty rodzinny konkurs plastyczny:„ Symbole narodowe”. W konkursie wzięło udział 44 dzieci, ich prace ozdobiły korytarz przedszkola stwarzając podniosły nastrój, który podkreśla wagę Święta Niepodległości. Jury miało ogromny dylemat z wyborem najlepszej pracy, dlatego jednomyślnie wszyscy uczestnicy zajęli 1 miejsce. Za udział w konkursie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz prezenty.
Poprzez kultywowanie uroczystości narodowych uczymy się patriotyzmu, kształtujemy pozytywne postawy i uczucia patriotyczne. Dzieci posiadają naprawdę szeroką wiedzę na temat swojego miasta i kraju, a miłość do Ojczyzny przekazują właśnie poprzez wiersze i piosenki.

I. Felczak, M. Gradowska

Wyświetlono: 414

Drukuj Pobierz PDF

Podobne artykuły

Powrót do góry