Z życia Przedszkola

Przedstawiamy informacje o ostatnich czterech wydarzeniach z Przedszkola, są to: „„Pasowanie na przedszkolaka", „Spotkanie z policjantami”, „Wycieczka do piekarni” i „Spotkanie z leśnikiem”.

 

„Pasowanie na przedszkolaka"

11 października 2018r. odbyło się „Pasowanie na przedszkolaka" to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Uroczystość ta w dużym stopniu stanowi zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu.
Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie. Imprezę poprowadził Magik Damatus, który przygotował dla dzieci i ich rodziców iluzjonistyczny pokaz. Po wspólnej zabawie uczestnicy spotkania złożyli uroczystą przysięgę, a następnie Pani Dyrektor za pomocą „zaczarowanego ołówka” dokonała aktu pasowania. Każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom i prezent. Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek.
Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci jak i  rodziców.

D. Hermann, E. Kwiatkowska

 

"Spotkanie z policjantami"

18.10.2018r. w naszym przedszkolu odbyło się niezwykłe spotkanie. Odwiedzili nas policjanci z Komendy w Koluszkach i Brzezinach, sierżant sztabowy Rafał Sztajbert, podkomisarz Tomasz Żaczek oraz aspirant sztabowy Grzegorz Kisiel, któremu towarzyszył pies policyjny o wdzięcznym imieniu Kora.
Głównym celem zajęć było zapoznanie dzieci z niebezpieczeństwami grożącymi im w trakcie drogi do przedszkola, uświadomienie dzieciom jak prawidłowo należy korzystać z drogi oraz jak zachować się, gdy spotkają na swojej drodze obcą osobę. Dzieci miały okazję dowiedzieć się również na czym polega praca policjanta, jak wygląda jego mundur oraz z jakich sprzętów korzysta w trakcie pracy. Największą atrakcją było omówienie roli policyjnego psa w wykrywaniu przestępczości, czy poszukiwaniu zaginionych. Zostały również przedstawione zasady właściwego zachowania dzieci podczas ataku psa z pokazem postępowania oraz wyjaśnienie reguł właściwego zachowania w pobliżu psa i sposobu podchodzenia do niego. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały policyjnych rad oraz zadawały wiele nurtujących pytań.
Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały opaski odblaskowe, które mają wzmocnić ich bezpieczeństwo i widoczność na drodze.
Lekcja ta będzie miała zapewne wpływ na kreowanie pozytywnego wizerunku policjanta i znaczenie jego pracy dla społeczeństwa. Serdecznie dziękujemy policjantom i psiakowi, że znaleźli czas na spotkanie z naszymi przedszkolakami. Zapraszamy częściej do naszego przedszkola!

I. Felczak

 

"Wycieczka do piekarni"

W naszym przedszkolu planowane są działania dotyczące preorientacji zawodowej. Według programu WSDZ w trakcie roku szkolnego nasze przedszkolaki poznają różne zawody. Działania edukacyjne to m.in. spotkania z ciekawymi ludźmi, wycieczki do zakładów pracy, pogadanki itp.
Tym razem dzieci poznały zawód piekarza. Dzięki uprzejmości p. Eugeniusza Dybały nasi milusińscy mogli zwiedzić budynek piekarni i poznać tajniki pracy piekarza. To była bardzo udana wycieczka.
W imieniu wszystkich dzieci serdecznie dziękujemy p. Eugeniuszowi Dybale za pomoc w zorganizowaniu wycieczki.

D. Hermann, E. Kwiatkowska

 

"Spotkanie z leśnikiem"

19 października nasze przedszkole odwiedziła pani leśnik, mama naszej koleżanki p. Joanna Dzwonkowska – genetyk regionalny, która pracuje w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi.
Nasz gość opowiedział dzieciom o lesie i jego mieszkańcach. Przedszkolaki poznały nazwy drzew iglastych i liściastych, dowiedziały się jak wyglądają ich gałązki i owoce. Najwięcej emocji wzbudziły historie o zwierzętach zamieszkujących las. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt (sarny, dzika, lisa) zamieszkujących lasy naszej okolicy. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę i dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy. Pani leśnik przypomniała wszystkim, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Każdy musi dbać o porządek w lesie, nie wolno hałasować i zaśmiecać naturalnego środowiska zwierząt i roślin. Podczas spotkania pani Dzwonkowska zadawała przedszkolakom wiele pytań, z którymi dzieciaki świetnie sobie radziły. Wykazały się dużą wiedzą na temat gatunków drzew, grzybów i nazw zwierząt.
Na zakończenie dzieci wręczyły Pani leśnik pamiątkowy dyplom.

Z. Krychniak. M. Gradowska

Wyświetlono: 499

Drukuj Pobierz PDF

Podobne artykuły

 • 23.10.2018
  Konkurs Recytatorski
  Zgodnie z wieloletnią tradycją 10 października odbył się Konkurs Recytatorski... Czytaj dalej
 • 23.10.2018
  Bieg Leśnika
   W środę 10 października odbył się XXXI BIEG LEŚNIKA. Jest to coroczna... Czytaj dalej
 • 23.10.2018
  Bieg Niepodległości
  Gmina Rogów zaprasza wszystkich mieszkańców na Bieg Niepodległości... Czytaj dalej
Powrót do góry