Konkurs Recytatorski

Zgodnie z wieloletnią tradycją 10 października odbył się Konkurs Recytatorski "Wiersze na wesoło" do którego zaprosiliśmy dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli i szkół.

W tym roku konkurs prowadzony był przez dwa sympatyczne Clowny. Ich wesoły sposób prowadzenia imprezy pozwolił małym aktorom na chwilę zapomnieć o tremie przed występem na naszej scenie. Chcąc wprowadzić widownię w temat spotkania Clown Gosik próbował recytować swój ulubiony wiersz. Okazało się, że pomieszał wiersze. No bo jak jest możliwe, żeby Kaczka Dziwaczka szukała swoich okularów? Na szczęście Clown Paul w porę ostudził zapał swojego kolegi i przy pomocy dzieci uświadomił Clowna Gosika, że chyba nie potrafi recytować wierszy i lepiej byłoby, aby nauczył się tego od dzieci, które zostały zaproszone na nasz konkurs. Zawstydzony Gosik postanowił obejrzeć występy.

Podczas konkursu na scenie wystąpiły przedszkolaki i uczniowie z: Gminnego Przedszkola w Rogowie, Przedszkola Miejskiego nr 233 w Łodzi, Przedszkola Nr 2 w Koluszkach, Gminnego Przedszkola przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Jeżowie, Niepublicznego Przedszkola im. M. Robin w Olszy, Szkoły Podstawowej w Przyłęku Dużym i Szkoły Podstawowej w Rogowie. Słuchaliśmy m.in. wierszy o Grzesiu kłamczuchu i jego cioci, Pomidor, Murzynek Bambo, Kwoka, Kubełek, Okulary, Stefek Burczymucha, Żuk, Żaba i inne. Widownia w skupieniu oglądała kunszt aktorski naszych milusińskich, który nagradzała gromkimi brawami.

Po zakończeniu konkursu nasi wykonawcy i widownia zaproszeni zostali do wspólnych zabaw integracyjnych, które poprowadziły sympatyczne Clowny. W między czasie Jury podczas obrad podejmowało kluczowe decyzje dotyczące wyłonienia zwycięzców. Po ciężkich obradach nadszedł moment najbardziej chyba oczekiwany przez uczestników naszego konkursu. Głos zabrała p. dyrektor, która ogłosiła, że jednogłośnie podjęto decyzję o przyznaniu wszystkim dzieciom pierwszego miejsca. To była słuszna decyzja, bo każdy zasłużył na wyróżnienie, za odwagę, za oryginalną interpretację tekstu, za gesty, mimikę, strój i rekwizyty. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, torebki z prezentami, a na zakończenie uwieczniliśmy spotkanie z Clownami na super fotce. :)

M. Gradowska, P. Dziuda - Kawczyńska

Wyświetlono: 634

Drukuj Pobierz PDF

Podobne artykuły

Powrót do góry