Kolory Polski w Rogowie

4 sierpnia w sobotę  o godzinie 18:00 w Rogowie w Arboretum SGGW, ul. Leśna 1 na scenie plenerowej odbędzie się koncert w ramach 19 Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski” i 12 Festiwalu „Muzyka Zaklęta w Drewnie”. 

 Wystąpi KRAKÓW STREET BAND. Zespół zaprezentuje się w składzie: Łukasz Wiśniewski – wokal/ukulele, Piotr Grząślewicz – banjo, Marcin Hilarowicz – gitara, Tomasz Kruk – dobro, Miłosz Skwirut – kontrabas, Adam Partyka – werbel, Piotr Żelasko – puzon, Tomasz Drabik – saksofon, Wojtek Szela – trąbka.

 4sierpniakrakowbandgplf_zdjeciestronaksb.jpg

W programie koncertu m.in. utwory z najnowszej płyty „Going Away”, kompozycje własne zespołu oraz znane covery, jak „Don’t Let Me Be Misunderstood”, „Hot Stuff” czy „Speedy Gonzalez”. Uliczne granie miało być dla muzyków Kraków Street Band tylko sposobem na spędzenie wolnych dni między koncertami, jednak entuzjastyczne reakcje publiczności zweryfikowały ich zamiary. Zespół szybko stał się wizytówką grodu Kraka, a także polskiej sceny muzycznej. Godnie reprezentował Polskę na największych zagranicznych festiwalach, m.in. Haizetara (Hiszpania), Sziget (Węgry), Ferrara Buskers Festival (Włochy). W marcu tego roku zespół był przedstawicielem naszego kraju na European Blues Challenge 2018 w Norwegii.

Muzyka Kraków Street Band urzeka swobodą i pozytywną energią. Grupa prezentuje styl z pogranicza bluesa, country, bluegrassu i szeroko pojętej muzyki pop. W Rogowie zabrzmi: banjo, ukulele, gitara akustyczna i tzw. dobro (gitara rezofoniczna, o wzmocnionym dźwięku), kontrabas, puzon, trąbka, saksofon i perkusja.

W ankiecie, którą publikuje „Twój Blues”, Kraków Street Band uzyskał, kolejno, tytuły: „Odkrycie roku 2014” i „Zespół roku 2015”. Łukasz Wiśniewski uznany został za „wokalistę roku 2017”, a Tomasz Kruk za „gitarzystę roku 2017”. W 2015 roku artyści wydali album poświęcony pamięci Jerzego Wójcika, pierwszego polskiego artysty wykonującego muzykę bluegrassową. Niedawno pojawiła się na rynku najnowsza, w pełni autorska (zarówno jeśli chodzi o muzykę, jak i o tekst) płyta zespołu, „Going Away”. Podczas koncertu artyści wykonają m.in. utwory z tego właśnie krążka.

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE:

-  zwiedzanie Alpinarium i Arboretum SGGW w Rogowie, w dniu koncertu czynne do godziny 18:00; bilet normalny 10 PLN, ulgowy 6 PLN, dzieci do lat 6 wstęp wolny,

- wystawa pszczelarska połączona z degustacją miodów Ziemi Brzezińskiej, Wzniesień Łódzkich i Rawki (na liście produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi), przygotowana przez Rejonowe Koło Pszczelarzy w Brzezinach.

Wyświetlono: 785

Drukuj Pobierz PDF

Załączniki

Podobne artykuły

Powrót do góry