Wyjazd przedszkolaków do stajni

  W kwietniu i maju w przedszkolu realizowany był program edukacyjny „Z rodziną raźniej”, który otrzymał dofinansowanie z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
  Efektem końcowym naszych działań edukacyjnych był wyjazd przedszkolaków do Stajni Las Pegaz, który odbył się 28 i 29 maja. Wizyta w stajni rozpoczęła się od poznania zasad bezpieczeństwa. Następnie właścicielka p. Karolina opowiedziała dzieciom o tym, co konie jedzą, na czym polega ich podstawowa pielęgnacja, jakie mają zwyczaje, co lubią a czego się boją. Po zdobyciu tych cennych informacji przedszkolaki zwiedzały boksy, w których domownikami są kuce i konie. Maluchy były zachwycone reakcją zwierząt, które okazały się bardzo przyjazne i chętnie dawały się pogłaskać. Dużym zaskoczeniem była wizyta u konia, który potrafi uśmiechać się na zawołanie.
  Całe otoczenie stajni, zapachy, głaskanie zwierząt po miękkiej sierści i bujnej grzywie, to cenne doświadczenie dla wszystkich zmysłów dziecka. Naukowo jest stwierdzone, że przebywanie z końmi uczy odpowiedzialności, rozwagi i pokory a także wycisza i daje możliwość wyładowania nadmiaru energii w bardzo pozytywny sposób. Dlatego warto z dziećmi zwiedzać tego typu miejsca.
  W drugiej części pobytu maluchy miały okazję obejrzeć pokaz jazdy konnej oraz tresurę koni. Na specjalnej arenie prowadząca Zosia - Roszpunka – pokazała dzieciom, jakie sztuczki potrafią wykonać jej podopieczni. Wrażeń było co niemiara, ale najlepsza atrakcja była na koniec. Każde dziecko mogło zrobić honorową rundę wokół areny na grzbiecie przemiłego konia o wdzięcznym imieniu Przesmyk.

I. Felczak

Wyświetlono: 979

Drukuj Pobierz PDF

Podobne artykuły

Powrót do góry