Pomoc OSP Rogów w gaszeniu składowiska odpadów

Jednostka OSP w Rogowie włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego, jednocześnie jest ujęta w składzie wojewódzkiej brygady odwodowej brała udział w akcji gaszenia pożaru składowiska odpadów w Zgierzu.

Skala tego pożaru była tak wielka, iż informacje o nim podawały wszystkie serwisy ogólnopolskie przez kilka dni. Chmura toksycznego dymu była widoczna nad całą łódzką aglomeracją, widziano ją nawet z Pabianic! Płonące sztuczne tworzywa uwalniały do atmosfery niezwykle szkodliwe dla ludzi i środowiska naturalnego substancje. Kierujący akcją apelowali do mieszkańców o pozostawanie w zamkniętych domach i zachowanie szczególnej ostrożności.

Do udziału w tej gigantycznej akcji zaangażowano wiele jednostek, zarówno Państwowej Straży Pożarnej jak i Ochotniczych Straży Pożarnych.

Swój udział mieli także strażacy z OSP w Rogowie, którzy byli na miejscu uczestnicząc bezpośrednio w działaniach ratowniczych. Byli na miejscu ciągle, przez prawie 38 godzin zmianowo, w niezwykle ciężkich warunkach zarówno z powodu toksycznego zadymienia, ale również upału.

Dzięki poświęceniu takich ludzi zebranych na miejscu klęski, udało się nie dopuścić do rozprzestrzenienia pożaru poza teren składowiska.

Dziękujemy OSP w Rogowie za włączenie się w pomoc dla sąsiedniego Powiatu.

Wyświetlono: 945

Drukuj Pobierz PDF

Podobne artykuły

Powrót do góry