Festyn Rodzinny

  W czwartek 24 maja w Przedszkolu odbyło się bardzo ważne wydarzenie. A mianowicie, cała społeczność Przedszkola celebrowała Święto Rodziny. W tym roku hasłem przewodnim naszego pikniku były: regiony Polski. Każda grupa miała przydzielony swój region. Z tej okazji przygotowano coś specjalnego, wspaniałego i pięknego! Grupy: I i II można było podziwiać we wspaniałym układzie tańca ludowego - trojak! Grupa III pod przewodnictwem łowickiej Cioci Gosi zaprezentowała bezbłędnie wykonanego oberka. Dzieci z grupy III wyrecytowały również piękny i wzruszający wiersz dla swoich rodziców, a także wręczyli im własnoręcznie robione łowickie wycinanki! Na pewno nie jednej mamie łza się w oczku zakręciła. Dzieci z grupy IV przygotowały dla widzów nie jeden, nie dwa, a trzy występy. Przedszkolaki zaczęły od inscenizacji teatralnej "Pan Maluśkiewicz i wieloryb", a po aktorskich popisach przeszli do prawdziwie lubelskiego tańca „Cygan”. Swój występ dzieci z grupy IV zakończyły piękna piosenka ludową. Na naszym Festynie był też region krakowski, który wszystkim kojarzy się z krakowiakiem. Ten region reprezentowały przedszkolaki z grupy V. To był naprawdę udany występ.
  Po oficjalnej części uczestnicy Festynu Rodzinnego przeszli do degustacji smacznych potraw, które były przygotowane przez cudownych rodziców naszych przedszkolaków, którzy bardzo zaangażowali się w organizację naszego Festynu. Stoły biesiadne, aż uginały się od regionalnych potraw. Cały ogród opanowany został przez cudowne zapachy. Czego ci Rodzice nie zrobili...były kluski śląskie i karczki, krakowskie pierniki, ciasta drożdżowe, szaszłyki owocowe, lemoniady domowe, oj… oj można wymieniać w nieskończoność. Kogo nie było niech żałuje!
  Po pysznym jedzeniu, nadszedł czas na szaloną zabawę. Na ten jeden dzień nasz ogród przedszkolny zamienił się w raj dla dzieci, były dmuchane zjeżdżalnie, huśtawki, wszystko czego małe dziecięce dusze potrzebują i uwielbiają. Pogoda nam dopisała jak, co roku. Widać, że zasługujemy na słońce, wspaniałą zabawę i cudowne chwile spędzone w gronie najbliższych.
  Mamy nadzieję, że w przyszłym roku nasza coroczna impreza też dostarczy wszystkim niesamowitych przeżyć.

P. Dziuda, M. Gradowska

Wyświetlono: 580

Drukuj Pobierz PDF

Podobne artykuły

Powrót do góry