Wizyta przedszkolaków w OSP w Rogowie

  W piątek 18 maja Przedszkolaki odwiedziły Ochotniczą Straż Pożarną w Rogowie. Panowie Jarek i Michał - przygotowali dla dzieci pokaz sprzętu i umundurowania. Przedszkolaki nie dały się zaskoczyć i świetnie pamiętały, że numer do straży pożarnej to 998. Wiedziały również, że praca strażaka polega na gaszeniu pożarów oraz pomocy ludziom i zwierzętom w różnych wypadkach. Strażak Michał zaprezentował się w kombinezonie niezbędnym podczas zwalczania szerszeni i os.
Strażacy pokazali dzieciom w jaki sposób udzielają pierwszej pomocy. Nasz kolega, dzielny Mateusz z gr. V znalazł się w fachowych rękach strażaków podczas pokazu udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu. Każde dziecko miało możliwość założenia białego hełmu strażackiego, okazało się, że jest bardzo ciężki, ale ciekawość wzięła górę. Dużą atrakcją była dla dzieci możliwość obejrzenia i zajrzenia do środka wozu strażackiego.
  Na zakończenie każdy miał możliwość próby udźwigu sikawki strażackiej, z której lała się woda. Okazało się ,że nie jest prostą rzeczą utrzymać sikawkę podczas akcji gaśniczej, bowiem strumień wody jest bardzo mocny i ten, kto nie ma siły, krzepy nie da rady nakierować wodę na ogień.
  Po działaniach „bojowych” przedszkolaki podziękowały za wspaniałą lekcję o bezpieczeństwie i podziękowały strażakom, wręczając im przygotowaną własnoręcznie laurkę. Strażacy jak zwykle byli przygotowani i poczęstowali nas lizakami.

M. Gradowska, P. Dziuda

Wszystkim Strażakom składamy Najlepsze Życzenia
Za trud i poświęcenie
Za gotowość niesienia pomocy w każdej chwili
Wracajcie Wszyscy z każdej akcji
Bezpieczni i w dobrym zdrowiu!

Wyświetlono: 710

Drukuj Pobierz PDF

Podobne artykuły

Powrót do góry