Z kulturą za pan bra

Na XXXIII sesję Rady Gminy w Rogowie oprócz radnych i sołtysów przybyli także uczniowie Szkoły Podstawowej w Rogowie wraz z Dyrektorem Radosławem Kubickim i Prezesem Fundacji „Batorówka” Zbigniewem Batorem. Celem gości było przedstawienie sprawozdania z realizacji projektu: „Z PZU – z kulturą za pan brat” – współfinansowanego przez Fundację, PZU oraz Gminę Rogów. Projekt miał na celu ułatwienie kontaktu naszych uczniów z kulturą wysoką. Uczniowie klas siódmych, drugich oraz trzecich gimnazjum wyjeżdżali na wycieczki do Warszawy, Wrocławia i Gdańska. W szkole w ramach projektu realizowali teatr internetowy i warsztaty przygotowujące ich do zaplanowanych wycieczek. 
   Uczniowie przedstawili radnym swoje sprawozdanie w formie prezentacji bogatej w zdjęcia z wycieczek i realizowanych zajęć.
Zwieńczeniem ich prezentacji było wręczenie nagrody za pierwsze miejsce dla Karola Dudka w konkursie literackim. Nagrodę ufundowała Fundacja „Batorówka”, jest nią pobyt zwycięzcy z czteroma towarzyszącymi osobami w gospodarstwie agroturystycznym.

Wyświetlono: 513

Drukuj Pobierz PDF

Podobne artykuły

Powrót do góry