Dzień Kobiet

 W piątek 9 marca w świetlicy wiejskiej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Rogowie obchodzono uroczyście Międzynarodowy Dzień Kobiet. 
   Na swoje święto przybyły przedstawicielki wszystkich sołectw z terenu Gminy Rogów, reprezentantki działających w Gminie Kół Gospodyń Wiejskich oraz Panie z Gminnej Biblioteki Publicznej w Rogowie.
Uroczystość rozpoczęła się od powitania oraz złożenia życzeń obecnym Paniom przez Wójta Gminy – Daniela Koładę. 
Następnie informacje dotyczące zasad zachowania bezpieczeństwa przedstawili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzezinach: podkom. Tomasz Żaczek i mł. asp. Sławomir Stańczyk, którzy rozdali Paniom opaski odblaskowe dla pieszych.
   Do życzeń dołączył się także Piotr Nowacki – Prezes Stowarzyszenia „Mroga” przybyły wraz z pracownicami. W organizację włączyły się także przedstawicielki Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach.
   Główną atrakcją tego popołudnia był występ artystyczny brzezińskiego tenora Pana Janusza Nowańskiego, który oczarował słuchaczy znanymi partiami z oper, pieśni neapolitańskich uzupełnione okolicznościowymi anegdotami.
Święto było doskonałą okazją do miłego spotkania i wspólnego spędzenia radosnych chwil w atmosferze święta.
   Impreza została przygotowana przez druhów z OSP w Rogowie, pod kierownictwem Pana Piotra Szczodrowskiego z nieocenionym zaangażowaniem Koła Gospodyń Wiejskich działającego przy OSP w Rogowie.

Wyświetlono: 462

Drukuj Pobierz PDF

Podobne artykuły

Powrót do góry