Poseł Waldemar Buda gościem na sesji Rady Gminy

Sesję Rady Gminy w Rogowie w dniu 9 lutego zaszczycił swoją obecnością Poseł na Sejm R.P. Waldemar Buda. Wyjaśnił on, iż powodem tej wizyty jest chęć jego osobistego włączenia się w realizację największej rogowskiej inwestycji, czyli budowy nowego przedszkola. Dzięki zgłoszonej przez niego, wspólnie z Wicepremierem Piotrem Glińskim, poprawce do budżetu państwa, Gmina Rogów otrzymała kwotę 65.000 zł z przeznaczeniem na wyposażenie powstającej placówki. Poseł zaznaczył również, że czyni starania, by z kwoty 500.000.000 zł przeznaczonych przez rząd na drogi lokalne około 1.400.000 zł trafiło do Powiatu Brzezińskiego w tym także na teren Gminy Rogów. Pan Poseł zaznaczył, że lubi odwiedzać Rogów, a jego częste wizyty przy różnych nie tylko oficjalnych okazjach, pozwalają mu poznać problemy i zadania stojące przed lokalnym samorządem. 
Pan Wójt wyraził podziękowanie za starania i pomoc niesioną przez pana posła Budę. Powiedział, że pan poseł dostrzegając wysiłek Gminy Rogów włożony w budowę pierwszego w województwie przedszkola budowanego w nowoczesnej technologii pasywnej, postanowił błyskawicznie zareagować i dołożyć starań, aby Gmina mogła uzyskać dodatkowe wsparcie finansowe.
Radni i sołtysi w czasie przerwy w obradach mieli możliwość osobistego zadawania pytań lub zgłaszania próśb do parlamentarzysty.

Wyświetlono: 415

Drukuj Pobierz PDF

Podobne artykuły

Powrót do góry