„Niechaj zabrzmi Bukowina…”

Chociaż zimowe wieczory stają się już coraz krótsze, to nadal miła jest świadomość zaszycia się w domowym zaciszu z ciepłą herbatą i przyjemną muzyką w tle. A może dobrą alternatywą byłaby sama muzyka, która mogłaby ogrzać lepiej niż herbata, a co ważniejsze ocieplić serce w największe nawet mrozy. Na taki jeden wieczór, 10 lutego 2018 roku, biblioteka po raz kolejny dała propozycję dla mieszkańców Gminy Rogów: koncert Wolnej Grupy Bukowina.

Wolna Grupa Bukowina to zespół, który powstał w 1970 roku w Busku Zdroju. Jego założycielem był Wojtek Belon, który niejednokrotnie w dzieciństwie i wczesnej młodości bywał w Rogowie, gdzie mieszkał brat jego ojca. Chociaż główny założyciel od wielu lat już nie żyje, to zespół przetrwał i do dziś jest jednym z najbardziej znanych przedstawicieli poezji śpiewanej w Polsce.

W sobotę o godzinie 18, w sali konferencyjnej biblioteki licznie zebrała się publiczność gotowa wysłuchać pięknych melancholijnych utworów, jakie zaserwował im grający zespół. Choć wielu widzów nie znało nazwy zespołu to w czasie koncertu okazało się, że nie tylko słyszeli już ich twórczość, ale na dodatek znają teksty piosenek, które w młodości śpiewali przy ogniskach. Sam zespół zagrał swoje największe przeboje, wśród których znalazło się wiele piosenek, które oni sami nazywają piosenkami harcerskimi i faktycznie nimi są. Niektóre pełne melancholii, inne radośnie opiewające spokój, radość i piękno przyrody. Wielu widzów wzruszyło się słysząc tak dobrze im znane melodie, kojarzące się z młodością „Sielanka o domu”, „Nuta z Ponidzia”, „Majster bieda” czy „Chodzą ulicami ludzie”.

Koncert został bardzo ciepło przyjęty przez widzów, którzy jak zawsze domagali się więcej i jak zawsze dostali to, czego chcieli. A tych, którzy stale przybywają, by spędzić czas z kulturą w Rogowie możemy zapewnić, że jeszcze nie raz będą mieli taką możliwość, bo cóż może być przyjemniejszego, niż rozgrzewająca muzyka w mroźny zimowy wieczór? 

Wyświetlono: 450

Drukuj Pobierz PDF

Podobne artykuły

Powrót do góry