NOWA STRONA INTERNETOWA GMINY ROGÓW

 (link otworzy duże zdjęcie)

Szanowni Państwo,

Kilka dni temu uruchomiona została nowa przejściowa wersja strony internetowej Gminy Rogów. 

Poprzednia wersja strony powstała w 2010 roku i nie tylko wizualnie odbiegała od obecnych standardów, ale przede wszystkim nie spełniała już wielu wymagań technicznych i prawnych.

Od strony technicznej, strona zyskała dwie nowe, ważne funkcjonalności:

I. Nowa strona Gminy jest responsywna

Oznacza to, że dostosowana jest do przeglądania nie tylko na komputerze stacjonarnym i laptopie, ale również na urządzeniach mobilnych.

Z roku na rok znacznie przybywa liczba użytkowników korzystających z Internetu na smartfonach, tabletach. Tak szybki postęp sprawia, że każdy serwis www powinien płynnie dostosowywać się do rozdzielczości ekranu każdego urządzenia. Obecna odsłona strony pozwala na komfortowe przeglądanie informacji również na urządzeniach mobilnych.

II. Nowa strona Gminy zgodna jest ze standardem WCAG 2.0

W Polsce wszystkie podmioty realizujące zadania publiczne (czyli m.in. ministerstwa, urzędy wojewódzkie, urzędy miast i gmin, policję, straż, szpitale i wiele innych instytucji) zobowiązane są do dostosowania serwisów internetowych do standardu WCAG 2.0.

Czym jest WCAG 2.0?

W skrócie chodzi o ułatwienie dostępu do informacji na stronie internetowej dla osób z niepełnosprawnościami. Serwisy www powinny być budowane w taki sposób, aby mogły się po nich poruszać także takie osoby. W górnej części naszej witryny można obecnie zmienić wielkość czcionki na stronie a także kontrast - jest to ułatwienie dla osób niedowidzących.

Do czasu wdrożenia ostatecznej wersji stron oraz uzupełnienia BIP, brakujące informacje dostępne są na archiwalnych wersjach strony oraz BIP pod adresami:

WWW

BIP

Opublikowano: 09 stycznia 2018 09:27

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 1008

Urząd Gminy w Rogowie

Realizacja: IDcom-web.pl